Київські «шекспіри» – в більшості!
Оприлюднений список фіналістів цьогорічної Лабораторії драматургії НСТДУ
ІІ Лабораторія драматургії НСТДУ назвала імена 15-ти щасливчиків, які пройшли технічний відбір і будуть навчатися впродовж чотирьох місяців. Участь у заході – безкоштовна, а куратор Лабораторії – відомий україно-німецький драматург Павло Ар’є.
Тож, участь у Лабораторії 2020 візьмуть:
Ольга Анненко, Київ
Андрій Бондаренко, Львів
Анна Галас, Львів
Лєна Лягушонкова, Львів
Юлія Гончар, Київ
Олена Гороховська, Київ
Олександра Дерев’янко, Київ
Олексій Доричевський , Київ
Анастасія Косодій, Київ
Володимир Кулачек, Київ
Дарья Кулик, Київ
Катерина Пенькова, Київ
Людмила Тимошенко, Київ
Олена Шевченко, Київ
Павло Юров, Київ
Лабораторію драматургії було засновано 2019 р. Національною спілкою театральних діячів України. Проєкт покликаний відкривати нові імена та урізноманітнювати репертуар театрів українськими творами. Також в найближчих планах – створення національного веб-ресурсу з базою п’єс українських авторів. Цьогоріч проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, за кількістю балів експертів він посів перше місце в рейтингу лоту «Резиденції».
Для 15-х учасників, що пройшли відбір, у столиці в липні відбудуться семінари та майстер-класи. Досвідом ділитимуться не тільки драматурги Павло Ар’є і Наталя Блок, а й режисери. Зокрема, відбудеться ексклюзивний майстер-клас з Євгеном Лавренчуком “Типологія характеру персонажа”.
Довідка. Євген Лавренчук – режисер, продюсер, педагог, постановник більше ніж 30 театральних вистав в Україні, Польщі, Німеччині, Росії, Ізраїлі, Головний режисер Одеської національної опери, Ректор «Першої української школи театру і кіно», автор семирівневої методики викладання акторської майстерності та режисури, засновник Міжнародного Фонду Євгена Лавренчука у Варшаві, “Заслужений діяч мистецтв Польщі”, “Видатний Діяч Мистецтв Держави Ізраїль”, Лауреат Національної державної премії ім. Леся Курбаса у 2020.
У серпні автори будуть писати власні п’єси в супроводі консультацій від іменитих кураторів та можливістю відвідувати воркшопи з драматургії. Під завісу жовтня в Києві заплановано проведення Фестивалю сучасної драми. Це мають бути публічні читки та обговорення п’єс з залученням вже іменитих режисерів та акторів, запрошенням керівників літературно-драматургічних частин театрів. Формат фестивалю залежатиме від суворості карантинних заходів. Організатори готові до проведення онлайн-фестивалю, проте не полишають надії зустрічі в офлайні.
І хто знає, можливо, вже 2021 року роботи учасників ІІ Лабораторії будуть успішно втілені в постановках на різних театральних майданчиках України. Організатори сподіваються, що український проєкт з роками набуватиме популярності та ваги. Як свого часу авторитету у світі здобула програма для драматургів британського театру Royal Court. До речі, участь у ній вже брали і кілька українських авторів, у тому числі Павло Ар’є.
Традиційним партнером Лабораторії є Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, який прийматиме учасників творчих резиденцій.
Прес-служба НСТДУ