Попелюшка, Гусеня і Козенята
Улюблені герої казок чекають на найменших глядачів
Через численні карантини протягом минулого і цього року театри, зокрема, актори страшенно скучили за глядачами (їхніми оплесками, усмішками і, навіть, щирими сльозами), тому не дивно, що деякі культурно-мистецькі заклади продовжують працювати і влітку. Приміром, Київський академічний театр ляльок буде відчинений майже до кінця липня. Цього сезону колектив випустив аж п’ять прем’єр для дітей.
Відкривався театр «Зубатою втратою», авторкою та режисеркою якої є Катерина Лук’яненко. Це сучасна «зубна» комедія жахів для дітей від 4 років, в якій головна героїня мандрує зі своїм зубиком до країни молочних зубів та зустрічає там справжню зубну фею. Вистава захоплює музикою і ляльками (від маленьких зубиків до гігантських гамбургерів, льодяників та картоплі фрі).
Взимку театр презентував музичну виставу «Попелюшка» (4+) у режисурі Ігора Федірка. Це нова версія відомої казки Шарля Перо про щиру мрію прекрасної дівчини на ім’я Попелюшка, котра вірила у своє щастя, чекала на нього і воно прийшло до неї. У виставі багато пісень і танців, а ще чимале розмаїття ляльок.
Від травня на літньому майданчику показують дві нові вистави для дітей від трьох років. Перша – казка «Гусеня» у постановці Євгена Мельничука (автори – Ніна Гернет і Тетяна Гуревич). Це вистава-гра, в якій глядачі допомагають Оленці створити лялькових персонажів (Лисичку, Гусеня та Їжачка) та зіграти з ними казку. Друга – «Сумна-весела казка», автором якої є Ярослав Грушецький, режисером – Аліса Гладкова. У виставі зустрічаються романтична ведуча, яка хоче розповісти сумну казку, та веселий, запальний казкар, який прагне захопити публіку дотепною історією. Тож вирішують вони розіграти разом сумну-веселу казку про вигадника і баламута Петрушку, який приборкує Велетня, рятує Лісовичка, провчає Бабу-Ягу і визволяє Принцесу.
На початку літа на великій сцені Театр ляльок представив сучасну версію відомої казки братів Грімм «Вовк та семеро козенят» (3+) у режисурі Катерини Лук’яненко. У цій виставі симпатичний і майже не страшний (аби малі діти не злякалися) Вовк докладає чималих зусиль, аби з’їсти козенят. Спершу бере уроки вокалу у знаменитого і дуже самозакоханого Півня-вокалістка. Потім вибілює своє сіре хутро на біле за допомогою борошна, яке йому дає за створену рекламу для піцерії Свинка-кухар (діти із задоволенням підспівували героїні про «піцу, суші й дируни»). А на останок гостює у популярного стиліста і шоумена Барана. Він ставить останню краплю в новому образі Вовка – дає роги кози, після яких Вовк стає схожим з Мамою козенят. Дітям найбільше сподобалися Козенята – кожен має свій неповторний характер і особливі звички. А ще запальні сучасні танці, пісні та сцени, в яких актори взаємодіяли з публікою (композитор Володимир Шікало, хореограф Ганна Кийко). У кінці казки все закінчується добре: козенята повертаються до мами. Фінальним акордом є пісня про те, що треба любити свою сім’ю і це найголовніше в житті.
На закриття сезону – 23, 24 та 25 липня – театр потішить своїх глядачів ще однією прем’єрою – казкою «Рапунцель» (3+), яка поставлена за казкою братів Грімм режисеркою Марією Гельштейн. Тож, обирайте виставу собі до смаку, беріть свою малечу за руку і гайда до театру за новими мистецькими враженнями.
Вікторія Котенок