Курс – на фантастику!
Переможець конкурсу на посаду директора-художнього керівника Театру на Подолі Віталій Малахов озвучив стратегію розвитку інституції
Днями Театр на Подолі розпочав свій 35-й ювілейний сезон. А напередодні у житті колективу мала місце ще одна визначна подія: у Департаменті культури КМДА відбувся конкурс на посаду його очільника, переможцем якого одноголосно було обрано засновника і незмінного керівника Театру на Подолі Віталія Малахова. Формат подібних заходів передбачає презентацію бачення кандидата найближчого (і не тільки) майбутнього інституції, яку він планує очолювати. Виходячи із представленої стратегії розвитку від Віталія Малахова, можна зробити висновок, що театр розпочинає один із найцікавіших періодів у своїй історії.
Особливу увагу в репертуарній політиці театр планує присвятити фантастиці. «Жанру, котрий часто обходять режисери через його не сценічність, – зауважує Малахов. – Проте він має величезне значення у формуванні потенціалу молодого покоління». У рамках програми «Фантастика на сцені» протягом сезону 2021-2022 років афіша театру поповниться двома виставами: «Приворотне зілля», яку за романом братів Капранових поставить Сергій Павлюк, та «Марсіанські хроніки» Рея Бредбері, над якими працюватиме сам Віталій Малахов. За п’ять років у репертуарі театру мають з’явитися «Мізері» та «Піднесення» Стівена Кінга (першопрочитання на українській сцені), «Момо» Міхаеля Енде у постановці німецького режисера та сценографа Андреаса фон Шліппе, «Машина часу» Герберта Уелса, «Вірний робот» Станіслава Лема та інші сценічні версії відомих творів письменників-фантастів.
Також Театр на Подолі продовжить практику активної співпраці із провідними українськими режисерами. Як відомо, нині в афіші театру – вистави Стаса Жиркова, Тамари Трунової, Івана Уривського, Максима Голенка, Давида Петросяна… Згодом деякі з них подвоять свою присутність у репертуарі театру: Стас Жирков працюватиме над «Ревізором» Миколи Гоголя, а Макс Голенко – над п’єсою Ярослава Стельмаха «Крихітка Цахес».
У планах також цикл – вистав «Я люблю тебе, Києве!», популяризація маловідомих творів української літератури (зокрема, Володимира Винниченка, Кузьми Скрябіна), п’єси Мілорада Павича, Рональда Харвуда, Вуді Аллена…
Цілком імовірно, що незабаром Театр на Подолі матиме ще одну сцену: зараз тривають роботи із облаштування сценічного майданчика у внутрішньому дворику, де першою прем’єрою стане «Сон літньої ночі» у новому форматі. «Це переосмислена мною тема співвідношення фантастики і реальності, – говорить Віталій Малахов, – їх цінності, ролі кохання і справжності».